Walka o narty w dobie obostrzeń. Amatorzy białego szaleństwa nie składają broni!

Narty
Walka o narty w dobie obostrzeń. Amatorzy białego szaleństwa nie składają broni!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zawieszenie działalności stoków narciarskich zostało przedłużone przynajmniej do połowy lutego, ale miłośnicy śnieżnego szaleństwa wcale nie zamierzają dać za wygraną. Determinacja narciarzy i właścicieli wyciągów może przynieść oczekiwane efekty – pojawiła się nawet szansa na rozegranie amatorskiego Pucharu Zakopanego!

Puchar Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim to ciesząca się dużą popularnością cykliczna impreza odbywająca się na największych zakopiańskich stacjach. W zmaganiach może wystartować każda pełnoletnia osoba, która dodatkowo nie była czynnym zawodnikiem na przestrzeni pięciu ostatnich sezonów. Puchar cieszy się dużym prestiżem, bowiem stanowi eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów PZN 2020/21, zaliczanych do punktacji Pucharu Polski Amatorów PZN.

Organizatorzy wierzą, że pomimo przedłużających się obostrzeń możliwe będzie rozegranie VIII edycji turnieju. Zamiast tradycyjnych czterech odsłon, w tym roku odbędzie się prawdopodobnie tylko jedna – 28 lutego na Polanie Szymoszkowej. Pomimo wszelkich starań urzędu miasta, na ten moment wciąż trzeba czekać na decyzję rządu w kwestii ewentualnego otwarcia stoków. To ona będzie miała bowiem największy wpływ na los Pucharu.

Może również dojść do sytuacji, w której wyciągi zostaną wprawdzie uruchomione, ale rządzący nie wydadzą zgody na organizowanie amatorskich zawodów sportowych. Miasto pod Giewontem przygotowało się też na taką okoliczność – Puchar Zakopanego odbędzie się wówczas w formie towarzyskiego zjazdu bez współzawodnictwa.

Z przykrością informujemy, że nie odbędą się zawody w slalomie gigancie 13 lutego na Kasprowym Wierchu 😞

Nadal liczymy…

Opublikowany przez Zakopane Piątek, 29 stycznia 2021

Uruchomione zostały natomiast centra handlowe, które do swoich celów zamierzają wykorzystać coraz bardziej zniecierpliwieni narciarze i snowboarderzy, a także przedsiębiorcy zajmujący się produkcją sprzętu do uprawiania sportów zimowych. Już dziś w pełnym „umundurowaniu” wybiorą się oni na spacer po ruchomych schodach w wybranych galeriach na terenie całego kraju. Celem akcji „Idziemy na narty i deskę do centrów handlowych” jest wyrażenie oburzenia decyzją rządu o przedłużeniu zawieszenia stoków.

KTO IDZIE DO NAJBLIŻSZEJ GALERII W PONIEDZIAŁEK?

Opublikowany przez SNOW EXPO Czwartek, 28 stycznia 2021

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sporty wodne – który będzie dla Ciebie najlepszy?
Sporty wodne – który będzie dla Ciebie najlepszy?
Lato – pora roku, w której czasu wolnego jest więcej. Często spędzamy go nad wodą, gdzie można choć na chwilę poczuć ulgę od szalejących upałów.
<strong>Rola sportu w zdrowym stylu życia: Dlaczego warto uprawiać sport regularnie</strong>
Rola sportu w zdrowym stylu życia: Dlaczego warto uprawiać sport regularnie
Sport jest nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia, który przynosi liczne korzyści zarówno dla ciała, jak i dla umysłu. Regularna aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, kondycję i samopoczucie. Przyjrzyjmy się bliżej, dlaczego warto uprawiać sport regularnie i jakie korzyści płyną z tej aktywności.
Zwycięzca mimo wszystko: jak pokonać trudności na szlaku górskim
Zwycięzca mimo wszystko: jak pokonać trudności na szlaku górskim
Odkryj jak radzić sobie z wyzwaniami podczas wędrówki po górach. Poznaj sprawdzone techniki, które pomogą Ci pokonać trudności na szlaku.
Ostatnie wpisy