Girls Jam – pozytywnie zakręcone snowboarderki zarażają pasją coraz więcej kobiet!

Snowboard
Girls Jam – pozytywnie zakręcone snowboarderki zarażają pasją coraz więcej kobiet!
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Girls Jam jest wynikiem kobiecej pasji do sportów ekstremalnych. To niesamowite wydarzenie dla kobiet i dziewczyn jeżdżących na snowboardzie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez zimowych.

Sporty ekstremalne – idealne dla kobiet!

Sporty ekstremalne już dawno przestały być typowo męską domeną. Coraz więcej kobiet zyskuje sławę w nietypowych dyscyplinach, które wymagają nie tylko świetnej kondycji fizycznej, ale też hartu ducha. Chcesz poznać zawodniczki, które już sporo osiągnęły na arenie sportów ekstremalnych? Wybierz się na Girls Jam! Jest to wyjątkowy event, na który wstęp mają wyłącznie kobiety. Został stworzony z prawdziwej pasji do ekstremalnych sportów zimowych. Przekonaj się sama, ile siły drzemie w zawodniczkach reprezentujących najwyższy poziom sportowych umiejętności.

Girls Jam – doskonałe miejsce na debiut w sportach ekstremalnych

Masz w sobie powera i ciągnie Cię do sportów ekstremalnych? Całym serduchem kochasz zimę, a na desce możesz śmigać wszędzie tam, gdzie jest śnieg, lecz bałaś się do tej pory spróbować swoich sił w jeździe wyczynowej? To wydarzenie jest dla Ciebie! Spotkasz na nim doświadczone zawodniczki, które chętnie podzielą się wiedzą i umiejętnościami. W ramach eventu odbywają się szkolenia praktyczne. Są organizowane na różnych poziomach zaawansowania. Dzięki takiej formule każdy może znaleźć opcję najlepiej dopasowaną do swoich umiejętności. Nie jest istotne, czy znajdujesz się dopiero na początku drogi, czy masz już pewne doświadczenia związane z akrobacjami na desce lub nartach. Dołącz do ekipy, która jest pozytywnie zakręcona na punkcie zimowych sportów wyczynowych.

Freestyle – akrobacje z dreszczykiem emocji

Trzeba jasno powiedzieć, że wykonywanie skomplikowanych trików wymaga doskonałego przygotowania. Jednak każdy kiedyś zaczyna, prawda? Wydarzenia takie jak Girls Jam to świetna okazja do tego, aby we freestyle’u postawić pierwsze kroki. Nie ma lepszej drogi ulepszania techniki, niż trening pod okiem najlepszych riderek. Jeżeli czujesz się na tyle pewnie, aby zaprezentować swoje umiejętności, to podczas tej imprezy znajdziesz taką okazję. Możesz wziąć udział w zawodach.

Freestyle – co musisz wiedzieć?

Impreza organizowana jest dla uczestniczek znajdujących się na różnym poziomie zaawansowania. Jednak jadąc na takie wydarzenie, wypada, abyś znała, chociaż podstawy tego, czym jest freestyle. Mianem freestyle określa się najróżniejsze triki oraz akrobacje wykonywane na nartach lub desce snowboardowej. Niestety, nie da się ćwiczyć w każdym dowolnym miejscu. Ta wyjątkowa dyscyplina sportu wymaga odpowiedniej infrastruktury. Znajdziesz ja w snow-parkach. Potrzebny będzie też sprzęt dobrej jakości, który umożliwi nie tylko wykonywanie skomplikowanych trików, lecz przełoży się również na większe bezpieczeństwo.

Freestyle – jak zacząć przygodę?

Przede wszystkim zadbaj o doskonałą kondycję. Bez tego ani rusz. Jeżeli wstaniesz od biurka i zaczniesz próbować swoich sił na desce, to w najlepszym przypadku, nabawisz się dosyć bolesnej kontuzji. Trenuj przez cały rok. Ćwicz wytrzymałość, siłę oraz koordynację ruchową. Im więcej popracujesz w miesiącach letnich, tym lepiej będziesz przygotowana na zimę. Szlifowanie techniki na własną rękę nie jest najlepszym pomysłem.
Jeżeli marzą Ci się sportowe sukcesy, to ćwicz pod okiem doświadczonej trenerki lub trenera.

Imprezy takie jak Girls Jam to fajna okazja do tego, aby poznać pasjonatki akrobacji na desce, które mają za sobą już kilka lat nauki i mogą podzielić się z Tobą swoją wiedzą oraz umiejętnościami. Nie jesteś przekonana czy ta dyscyplina sportu jest dla Ciebie? Wybierz się na wyjątkową zimową przygodę i daj się wkręcić w wir szaleńczych trików, z których będziesz czerpać prawdziwą przyjemność. Zadbaj jednak o wcześniejsze przygotowanie i upewnij się, że nie masz żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, które mogłyby Cię eliminować z uprawiania sportów o nieco ekstremalnym zabarwieniu.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zwycięzca mimo wszystko: jak pokonać trudności na szlaku górskim
Zwycięzca mimo wszystko: jak pokonać trudności na szlaku górskim
Odkryj jak radzić sobie z wyzwaniami podczas wędrówki po górach. Poznaj sprawdzone techniki, które pomogą Ci pokonać trudności na szlaku.
Kolarstwo amatorskie – rowerowe inwestycje rozkwitają na wiosnę
Kolarstwo amatorskie – rowerowe inwestycje rozkwitają na wiosnę
Dni robią się coraz cieplejsze, a to oznacza, że już wkrótce polskie ścieżki rowerowe, jak co roku o tej porze roku, zostaną opanowane przez miłośników rekreacyjnego kolarstwa.
Beach rugby w Polsce – moc emocji i towarzyska rywalizacja amatorów
Beach rugby w Polsce – moc emocji i towarzyska rywalizacja amatorów
Tradycyjne rugby z pewnością nie zalicza się do najpopularniejszych sportów w Polsce, natomiast jego plażową odmianę należałoby określić mianem dyscypliny niemalże wyłącznie dla koneserów.
Ostatnie wpisy